Jak vybrat nejlepší dětskou cyklosedačku pro vaše dítě?

How to choose the best Thule child bike seat for your family
 

Jak vybrat nejlepší dětskou cyklosedačku pro vaše dítě?

Dětské cyklosedačky Thule jsou ideální pro každodenní dojíždění nebo rodinná dobrodružství. Jsou bezpečné, snadno se používají a jsou pohodlné při krátkých i dlouhých jízdách. Rodiče a děti mají různé potřeby a jejich kola různé rozměry, a proto je důležité zvážit všechny možnosti tak, abyste pro svoji rodinu vybrali tu nejvhodnější výbavu.

 

 

V jakém věku může moje dítě začít používat dětskou cyklosedačku Thule a v jakém věku z ní vyroste?

Všechny dětské cyklosedačky Thule jsou zkonstruovány tak, aby byly flexibilní a umožňovaly dětem začít sedačku používat již od 9 měsíců věku, ačkoli u dětí mladších než jeden rok je vždy vhodné se poradit s dětským lékařem.


 • Přední dětské cyklosedačky Thule jsou určené pro děti od 9 měsíců do 3 let věku, do hmotnosti 15 kg, přičemž poskytují vašemu dítěti stejně bezpečnou a pohodlnou jízdu, avšak na řídítkách, aby s vámi mohlo dítě sdílet výhled na cestu.

Každá cyklosedačka také obsahuje nastavitelné nožní opěrky a nožní popruhy a také nastavitelné 5bodové pásy, které umožňují přizpůsobení během růstu dítěte.

 
At what age can my child start using a Thule child bike seat?
 
 

Zadní nebo přední dětské cyklosedačky?

https://www.auto-jamar.cz/cyklosedacky/

Pokud jde o výběr mezi přední a zadní dětskou cyklosedačkou, vše závisí na osobních preferencích. Někteří cyklisté si dokonce vyberou obojí.

Zadní dětské cyklosedačky mají vyšší nosnost, větší sedací plochu a jsou vhodné pro děti do 6 let a hmotnosti 22 kg. Dětská cyklosedačka Thule Yepp Nexxt 2 Maxi je lehká a vyznačuje se současným moderním designem; je k dispozici ve dvou modelech – jeden se montuje na nosič a druhý na rám kola. Kromě toho je v nabídce i náš klasický původní model Thule RideAlong 2, umožňující snadné sklopení pro delší jízdy, během nichž si vaše ratolest může také zdřímnout.

 
 
Thule Yepp Nexxt 2 maxi frame mount child bike seat midnight black
Thule Yepp Nexxt 2 maxi
dětská cyklosedačka s montáží na rám midnight černá
3890,00 Kč
 
 

Přední dětské cyklosedačky poskytují nejlepší výhled pro vás i vaše dítě a mohou také posloužit jako ideální cyklosedačka pro menší děti. Děti tak mohou sedět v první řadě při každém dobrodružství na 2 kolech a vy na ně dobře uvidíte a současně můžete sledovat krajinu. Sedačka Thule Yepp Nexxt 2 Mini je jedna z nejlehčích dětských cyklosedaček na trhu a má chytře vymyšlenou konstrukci pro městské vyjížďky.

 
 
 
Přední dětské cyklosedačky poskytují nejlepší výhled pro vás i vaše dítě a mohou také posloužit jako ideální cyklosedačka pro menší děti. Děti tak mohou sedět v první řadě při každém dobrodružství na 2 kolech a vy na ně dobře uvidíte a současně můžete sledovat krajinu. Thule Yepp Nexxt Mini je jedna z nejlehčích dětských cyklosedaček na trhu s chytrým designem pro jízdu městem.
 
 
Thule Yepp Nexxt 2 mini front mount child bike seat midnight black
Thule Yepp Nexxt 2 mini
dětská cyklosedačka s montáží nad přední kolo midnight černá
3 300,00 Kč
 

Je dětská cyklosedačka Thule vhodná pro jakékoli kolo?

Ne každé kolo umožňuje montáž dětské cyklosedačky; avšak Thule vyrábí celou řadu různých dětských cyklosedaček, které vyhovují různým typům a modelům kol, včetně horských kol, silničních kol, hybridních kol, elektrokol aj. Thule nabízí dva typy zadních dětských cyklosedaček: sedačky montované na rám a sedačky montované na nosič. Sedačky montované na rám se upevňují k trubce sedla kola. Sedačky montované na rám se upevňují na sedlovou trubku rámu kola. Ne všechna kola se standardně dodávají se zadním nosičem, ale Thule nabízí nosič jako příslušenství pro kompatibilní kola. Thule také nabízí přední dětské cyklosedačky, které se montují na přední trubku kola. Před nákupem sedačky zjistěte rozměry uvedené níže.

 

Zadní dětské cyklosedačky Thule


Montáž na rám + 

Thule frame-mounted rear child bike seats
 
 
 
 • Dětské cyklosedačky Thule upevňované na rám jsou dodávány s adaptérem, který umožňuje jejich upevnění na sedlovou trubku kola.
 • Sedlová trubka musí mít kruhový nebo oválný průřez a v průměru musí mít 28–40 mm.
 • Prostor na sedlové trubce určený pro montáž musí být delší než 15 cm (měřeno dolů směrem od místa, kde se vzpěra sedla protíná se sedlovou trubkou).
 
 
Thule Yepp Nexxt 2 maxi frame mount child bike seat midnight black
Thule Yepp Nexxt 2 maxi
dětská cyklosedačka s montáží na rám midnight černá
3890,00 Kč
Thule Yepp 2 maxi frame mounted child bike seat midnight black
Thule Yepp 2 maxi
dětská cyklosedačka s montáží na rám půlnoční černá
3 890,00 Kč
Thule frame-mounted rear child bike seats
 

Montáž na nosič

Thule rack-mounted rear child bike seats
 
 
Thule Yepp Nexxt 2 maxi rack mount child bike seat midnight black
Thule Yepp Nexxt 2 maxi
dětská cyklosedačka s montáží na nosič midnight černá
3 820,00 Kč
 
 
 • Cyklosedačky Thule na cyklistický nosič se upevňují přímo na zadní nosič kola
 • Zadní nosič musí vyhovovat normě ISO 11243, musí být vyroben z oceli a musí mít minimální nosnost 25 kg.
 • Zadní nosič musí mít šířku 110–170 mm a průměr 11–16 mm.

*Pro městská a hybridní kola s velikostí ráfků 26” bez zadního nosiče je k dispozici nosič z druhovýroby Thule Yepp 2 Rear Rack.

 
 
Thule Yepp Nexxt 2 maxi rack mount child bike seat midnight black
Thule Yepp Nexxt 2 maxi
dětská cyklosedačka s montáží na nosič midnight černá
3 820,00 Kč
 
 
 • Cyklosedačka Thule Yepp 2 Maxi pro montáž na nosič se upevňuje přímo na zadní nosič kola s otvorem EasyFit.
 • Zadní nosič musí vyhovovat normě ISO 11243, musí být vyroben z oceli a musí mít minimální nosnost 25 kg.
 • Zadní nosič musí mít otvor EasyFit. Přejděte na stránku výrobku a stáhněte si PDF s kompatibilitou montáže obsahující seznam kompatibilních kol.

**Pro zadní nosiče bez otvoru EasyFit jsou k dispozici adaptéry Thule Yepp 2 Maxi EasyFit Adapter a Thule Yepp 2 Maxi EasyFit Carrier XL.

 
Thule rack-mounted rear child bike seats
 

Přední dětské cyklosedačky Thule


Přední dětské cyklosedačky

Thule Front Child Bike Seats
 
 
 
 • Přední dětské cyklosedačky Thule se dodávají s adaptérem pro zajištění k hlavové trubce kola.
 • Hlavová trubka musí mít kruhový průřez a v průměru musí mít 20–28 mm.
 • Upevňovací prostor na hlavové trubce musí mít v případě modelu Thule Yepp 2 Nexxt Mini Thule Yepp 2 Mini*** délku minimálně 21 mm.
 • Upevňovací prostor na hlavové trubce musí mít v případě modelu Thule RideAlong 2 Mini délku minimálně 24 mm.

***V případě kol s upevňovacím prostorem na hlavové trubce kola kratším než 21 mm je k dispozici adaptér Thule Yepp 2 Mini Ahead Adapter pro model Thule Yepp 2 Mini, pomocí kterého je možné sedačku upevnit na hlavové trubky s upevňovacím prostorem od 3 mm.

 
 
Thule Yepp Nexxt 2 mini front mount child bike seat midnight black
Thule Yepp Nexxt 2 mini
dětská cyklosedačka s montáží nad přední kolo midnight černá
3 300,00 Kč
Thule Yepp 2 mini front mounted child bike seat midnight black
Thule Yepp 2 mini
dětská cyklosedačka s montáží vepředu půlnoční černá
2 990,00 Kč
 
Thule Front Child Bike Seats
 
 

Jaký je nejbezpečnější způsob jízdy na kole s dětmi?

Zajištění bezpečnosti a testování je hlavní součástí vývoje každého výrobku Thule. Každá dětská cyklosedačka s rezervou plní nejpřísnější mezinárodní bezpečnostní normy bez kompromisů v oblasti pohodlí a funkčnosti. Každá dětská cyklosedačka je vybavena pětibodovým nastavitelným pásem zajištěným bezpečnostní sponou s dětskou pojistkou. Polstrované sedačky a pás společně s materiály tlumícími nárazy zaručují plynulou a pohodlnou jízdu i na nejdelších cestách.

Abyste zajistili bezpečnost svého dítěte, dodržujte níže uvedené pokyny:
 • Nenechávejte dítě sedící v dětské cyklosedačce bez dozoru.
 • Nepřekračujte rychlost 25 km/h.
 • Vyhněte se prudkým kopcům a nerovným povrchům.
 • Vyhněte se oblastem s hustou dopravou a jezděte po trasách, na kterých se vám pohodlně jede.
 • Noste dobře padnoucí helmu.
 • Nasaďte dobře padnoucí helmu i svému dítěti.
 • Při jízdě na kole používejte správné signály a pravidla silničního provozu.
 • Před každou jízdou zkontrolujte dětskou cyklosedačku, zda je správně namontovaná.

Každá cyklosedačka také obsahuje nastavitelné nožní opěrky a nožní popruhy a také nastavitelné 5bodové pásy, které umožňují přizpůsobení během růstu dítěte.


Umožňují dětské cyklosedačky Thule snadné čištění?

Dětské cyklosedačky Thule se snadno čistí a udržují suché díky použití materiálů odpuzujících vodu. K pravidelné údržbě stačí otřít sedačku vlažnou mýdlovou vodou.
Jak si vybrat mezi dětskou cyklosedačkou a vozíkem za kolo?

Volba mezi dětskou cyklosedačkou a vozíkem závisí na osobních preferencích.

Dětské cyklosedačky Thule jsou skvělou volbou, která dítěti umožní pohled na svět z vašeho kola. Všechny lehké sedačky jsou navrženy tak, aby umožňovaly rychlou a bezpečnou montáž a demontáž, díky čemuž můžete svojí jízdu zahájit a dokončit v rekordně krátkém čase. Můžete zůstat klidní, protože vaše dítě jako spolujezdec je při každé jízdě v pohodlí a bezpečí.

Vozíky za kolo a multifunkční vozíky značky Thule jsou dodávány ve více různých modelech, od odolnějšího provedení pro každodenní aktivity a městské použití až po vysoce výkonné modely pro aktivní rodinu, která tráví čas outdoorovými aktivitami. Každý vozík obsahuje síťovaný přední díl, který umožňuje přístup čerstvého vzduchu a brání vniknutí hmyzu, a také pláštěnku, která vaše dítě při nevlídném počasí udrží v teple a suchu. Vozíky Thule jsou standardně dodávány s dodatečným úložným prostorem pro věci, jako je svačina či plíny, které jsou užitečné při delších jízdách. K dispozici je také výběr modelů pro dvě děti, tak aby se k jízdě mohl kdokoli přidat. Thule Coaster XT je odolný vozík za kolo, který umožňuje bezpečnou a pohodlnou jízdu a snadno se změní na kočárek, jakmile přijedete do cíle své cesty. Thule Chariot Sport je náš nejprémiovější vozík za kolo, který umožňuje přeměnu na kočárek, kočárek pro kondiční běh a vozík pro běžecké lyžování. Je dokonalou volbou pro aktivní rodiny k celoročnímu používání.

Ve společnosti Thule bezvýhradně věříme v myšlenku aktivního života, ať už jste ve městě, nebo venku v přírodě. Naším cílem je poskytovat aktivním rodinám nástroje, které potřebují k tomu, aby mohly společně sdílet své záliby a žít naplno.