Yakima Frontloader Střešní nosič kol

Značka: YAKIMA

Revoluční způsob uchycení za přední kolo udrží bycikl ve vertikální poloze ihned po nasazení na nosič.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
6.3.2024
Možnosti doručení
Kód: 395
3 590 Kč 2 967 Kč bez DPH
Yakima Frontloader Střešní nosič kol
Značka: YAKIMA
25 let na trhu
25 let na trhu
poradíme vám s výběrem
Montáž ZDARMA
Montáž ZDARMA
ke všem produktům
Jedinečný střešní nosič jízdních kol Frontloader používá uchycení o přední kolo. Systém držení spočívá v 3 bodovém čelisťovém sevření přední pneumatiky. Jízdní kolo není nutné nijak nastavovat, či jinak připravovat na převážení. Stačí jej jednoduše vsadit do nosiče jízdních kol a následně pomocí pojistných prvků pohodlně zajistit.
Díky důmyslnému systému a propracované konstrukci je nejzákladnější vlastností nosiče Frontloader 100% UNIVERZÁLNOST. Je vhodný k převážení všech jízdních kol a je kompatibilní se všemi značkami střešních nosičů.
Tím, že se držák dotýká pouze pneumatiky předního kola, poskytuje Frontloader možnost převážet jízdní kola s různými tvary rámu (tlustší / tenčí průřez, nestandardně tvarovaný, povrchově ošetřený, ...), jízdní kola se specifickým vybavením (tlumiče, brzdové kotouče, ...), a také jízdní kola různých typů a velikostí (dětské, dospělé, skládací, ...), nebo jízdní kola s různými průměry kol a různými tloušťkami pneumatik.
Nosič jízdních kol Frontloader se na střešní nosiče (příčníky) upevňuje pomocí přední (fixní) a zadní (pohyblivé) části. Nosič jízdních kol je pevně uchycen díky obepnutí příčníků a stáhnutí přítlačných šroubů (nepoužívá se uchycení do T-drážky). Oba díly mají univerzální tvar a přizpůsobí se jakékoliv tloušťce příčníků. Zadní část umožňuje nastavit délku podle konkrétní vzdálenosti příčníků. Přední část obsahuje kovový zámek, kterým se zamyká přítlačný šroub s posuvným běžcem, čímž se zabezpečuje ochrana proti neoprávněné manipulaci s nosičem. Zadní díl obsahuje bezpečnostní plastový řemínek s praktickým stahovačem.
Převážíte-li více jízdních kol, určitě oceníte, že šířka přední části nosiče Frontloader je pouze 19 cm a "oboustranná" konstrukce dovoluje montáž jízdního kola jak z levé, tak i z pravé strany bez nutnosti většího přestavování nosiče (zadní díl lze podle potřeby jednosuše a rychle otáčet na pravou/levou stranu).
Zabezpečení (uzamknutí) samotného jízdního kola je řešeno pomocí lanka se zámkem, kterým se obepne rám jízdního kola. Narozdíl od některých nosičů jízdních kol nevydává Frontloader při jízdě nepříjemný zvuk, takže pokud momentálně jízdní kolo nepřevážíte, nemusíte nosič ze střechy sundávat.
Konstrukce nosiče Frontloader je velmi pevná. Díky ní je převážené jízdní kolo bezpečně uchyceno po celou dobu přepravy. Frontloader je certifikován (TÜV) a splňuje všechny bezpečnostní požadavky (CITY CRASH TEST).
Postup nasazování jízdního kola:
  • Přední rameno se zvedne a nastaví na přesný průměr kola.
  • Jízdní kolo se položí předním kolem do plastové kolébky spodního ramene.
  • Důsledkem tíhy jízdního kola se zvedá spodní rameno a jízdní kolo zůstane sevřením kola samostatně stát.
  • Spodní rameno se zajistí utažením pojistného šroubu.
  • Zadní kolo se upevní utažením bezpečnostního plastového řemínku.
  • Rám jízdního kola se uzamkne pomocí lanka se zámkem.
Ilustrační video:

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nosiče kol na střechu
Záruka: 2 roky
Počet převážených jízdních kol: 1
Hmotnost kg: 6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty